Office 365 Microsoft’un iş dünyası için uzun süredir sağladığı Microsoft Office paketinin bulut tabanlı çalışan yeni nesil versiyonudur. İş hayatının vazgeçilmezleri olan Word, Excel, Powerpoint gibi birçok ofis uygulaması artık çok daha esnek bir kurguyla sizlere ulaşıyor.

İstediğiniz yerden çalışın

Office 365 ile fiziksel ofis kavramına bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Hiç olmadığı kadar kolay biçimde hareket halinde, evinizde, bir kafede yada restoranda hatta teknede bile çalışmak için tek ihtiyacınız olan şey taşınabilir bilgisayarınız yada tabletiniz. Office 365 Web Uygulamaları® sayesinde internet browser üzerinden tüm dosyalarınıza erişebilir, düzenleyebilir, ortak çalışabilir, paylşabilirsiniz. Artık tamamen özgürsünüz.

Alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyin

Eskisi gibi bilgisayarınıza Office uygulamalarını kurabilir (çok daha kolay şekilde) ve kullanabilirsiniz. Office 365 klasik Office arayüz özelliklerini ve becerilerini taşıdığı için yeni bir sisteme alışmak gibi bir derdiniz olmayacak.

Dökümanlarınız güvende

Office 365 bulut bağlantılı şekilde çalışabildiği için artık çalışanlarınızın veya ekip arkadaşlarınızın yarattığı yada düzenlediği dökümanları yerel donanımlarında yani bilgisayarlarında saklamalarına gerek yok. Sharepoint 365 tam entegrasyonu sayesinde tüm dosyalarınız bulut üzerinde oluşturulur, güncellenir ve paylaşılır. Dolayısıyla bir dökümanın farklı versiyonları gibi karmaşalar, kaybolan dosyalar, arşivlenme güçlükleri ile uğraşmazsınız. Hatta bozulan veya çalınan donanımlarla ilgili güvenlik kaygısına düşmezsiniz çünkü tüm dökümanlarınız bulutta Microsoft güvencesi altındadır.

Microsoft bulut mimarisine büyük yatırımlar yapmakta ve üst seviye donanımlar, güvenlik önlemleri ve insan kaynağı kullanmaktadır. Sizin için çok maliyetli olabilecek bilgi güvenliği politikaları 365 sayesinde size maliyet yaratmaz.

Ortak çalışmanın verimliliğini kaçırmayın

Çalışanlarınız aynı döküman üzerinde aynı anda yada farklı zamanlarda ve farklı konumlardan çalışabilirler. Veriler kaybolmaz, değişiklikler kayıt altındadır. Örneğin bir raporun hazırlanmasından sorumlu 4 çalışma arkadaşı artık bir dökümanın birçok versiyonunu eposta eklerinde defalarca birbirlerine göndermek zorunda kalmazlar. Hepsi aynı döküman üzerinde birlikte çalışır, konuşur ve son haline getirebilir. Bu size inanılmaz bir hız, tutarlılık ve verimlilik sağlar.

Maliyetleriniz çok düşecek

365 sayesinde artık klasik bilgi teknolojileri yatırımları yapmanıza ve pahalı insan kaynakları bütçelerine ihtiyacınız kalmayacak. Eposta iletişimi için sunucular, anlık mesajlaşma eklentileri, döküman yönetimi için dosya sunucuları, ortak alan suncuuları, güvenlik donanımları, ağ yatırımı, ağ ve sunucu yönetim insan kaynağı maliyetleriniz, klasik lisanslar neredeyse tamamen ortadan kalkacak çünkü bunlara ihtiyacınız kalmayacak.

BT maliyetleriniz ölçeklenebilir olacak. Kullandığınız kadar kullandığınız süre için ödeme yapacaksınız. Atıl kapasiteye yatırım yapmak yada kapasite planı kaygılarına düşmenize gerek kalmayacak.

Her yerden her cihazdan erişim

Kullanıcılarınız epostalarına ve dökğmanlarına her yerde her cihaz ile erişebilirler. Pc veya Mac, Android yada IOS yada Windows, Tablet yada dizüstü bilgisayar fark etmeyecektir. İşlerinizin ilerlemesi için artık ne donanım ne de mekan bağımlılığınız kalmayacak. Hatta mekan bağımlılığı kalkarken zaman bağımlılığı da kalmayacak.

Yorumla